Хорижда турган ҳамда вақтинчалик консуллик рўйхатига олинган Ўзбекистон Республикаси фуқароларига хорижга чиқиш биометрик паспортини расмийлаштириш чоғида консуллик муассасасига қуйидаги ҳужжатлар тақдим этилади:
Хорижда ота-онаси билан яшаётган, вақтинчалик консуллик рўйхатига олинган 16 ёшга тўлмаган ҳамда 16 ёшга қадар паспорт расмийлаштирилмаган Ўзбекистон Республикаси фуқароларига хорижга чиқиш биометрик паспортини расмийлаштириш чоғида консуллик муассасасига қуйидаги ҳужжатлар тақдим этилади:
_________________________________________________________
Хорижда турган ҳамда доимий консуллик рўйхатига олинган Ўзбекистон Республикаси фуқароларига хорижга чиқиш биометрик паспортини расмийлаштириш чоғида консуллик муассасасига қуйидаги ҳужжатлар тақдим этилади:
Хорижда ота-онаси билан яшаётган, доимий консуллик рўйхатига олинган 16 ёшга тўлмаган ҳамда 16 ёшга қадар паспорт расмийлаштирилмаган Ўзбекистон Республикаси фуқароларига хорижга чиқиш биометрик паспортини расмийлаштириш чоғида консуллик муассасасига қуйидаги ҳужжатлар тақдим этилади:

При оформлении биометрического паспорта для выезда за границу для граждан Республики Узбекистан, находящихся за рубежом и состоящих на временном консульском учете, в консульское учреждение представляются следующие документы:
Для несовершеннолетних лиц и лиц, не получивших биометрический паспорт для выезда за границу по достижению 16-летнего возраста, состоящих вместе с родителями или иными законными представителями на временном консульском учете, представляются следующие документы:
_________________________________________________________
При оформлении биометрического паспорта для выезда за границу для граждан Республики Узбекистан, состоящих на постоянном консульском учете, в консульское учреждение представляются следующие документы:
Для несовершеннолетних лиц и лиц, не получивших биометрический паспорт для выезда за границу по достижении 16-летнего возраста, состоящих вместе с родителями или иными законными представителями на постоянном консульском учете, представляются следующие документы: