16 yoshga to'lgan shaxslar uchun
4. Koreyada bo'lib turish maqsadi, ya'ni ish, o'qish, davolanish yoki nikoh qurganligi haqidagi ma'lumotnomalar (D-2, D-4, E-9, E-7, G-1 viza egalariga oid)
3. Koreya immigratsiya idoralaridan berilgan ID-karta old va orqa tomonlari nusxasi;
4. Arizachining Elchixonaning vaqtinchalik konsullik ro'yxatiga olinganligi haqidagi tasdiqnomasi (ro'yxatdan https://consulate.mfa.uz/kus/vindex sayti orqali o'tiladi).
*** Konsullik ro’yxatidan o’tish bo’yicha tayyorlangan video lavha.
5. Pasport rasmiylashtirish uchun davlat boji to'langangligi haqidagi hujjat (170 AQSH dollari miqdorida).
16 yoshga to'lmagalar uchun (voyaga yetmagan shaxslar uchun konsullik ro'yxatiga turish talab qilinmaydi):
1. anketa-so'rovnoma 3,5*4,5 sm o'lchamdagi fotosurat bilan (namuna).
2. Tug'ilganlik to'g'risidagi guvohnoma va muqaddam rasmilayshtirilgan pasport nusxasi.
3. Voyaga yetmagan shaxsning ota-onasi yoki boshqa qonuniy vakillarining pasportlari hamda ularga Koreya Immigratsiya xizmatidan berilgan ID-karta(lari) nusxasi.
4. O'zbekiston hududida doimiy yashash joyi bo'yicha ro'yxatda turuvchi ota-onaning notarial tasdiqlangan roziligi (namuna). Ushbu rozilik quydagi hujjatlar taqdim etilgan taqdirda talab qilinmaydi:
- ota yoki ona vafot etganligi haqidagi o'lim guvohnomasi;
- ota yoki onaning sud tomonidan otalik yoki onalik huquqidan mahrum qilinganligi qarori nusxasi;
- ota yoki onaning bedarak yo'qolgan yoki o'lgan deb tan olinganligi to'g'risida vakolatli idoralarning ma'lumotnomasi;
- bola yolg'iz ota yoki ona qaramog'ida ekanligini tasdiqlovchi ma'lumotnoma nusxasi;
5. Voyaga yetmagan shaxsning ota yoki onasidan birining Elchixonaning vaqtinchalik konsullik ro'yxatiga olinganligi haqidagi tasdiqnomasi (ro'yxatdan https://consulate.mfa.uz/kus/vindex sayti orqali o'tiladi).
6. Pasport olish uchun davlat boji to'langangligi haqidagi hujjat (20 AQSH dollari miqdorida) .
***Izoh: arizachiga pasport rasmiylashtirish uchun yuborilgan elektron talabnoma holati to'g'risidagi ma'lumotni Davlat personallashtirsh agentligining https://dpm.uz/interactiveService/status veb-sahifasidan olish mumkin. Ma'lumot olish uchun arizachiga Elchixonada beriladigan so'rovnomadagi 32 xonali harf-raqamdan iborat unikal raqamni kiritish lozim.

- Вторник: от 09:00 до 15:00
Для оформления паспорта для выезда за границу необходимо предоставить следующие документы (подробная информация по ссылке https://korea.mfa.uz/page/1186?language=ru):
Для лиц старше 16 лет:
1. анкета с фотографией 3,5х4,5 см (образец)
2. оригинал и копия ранее выданного биометрического или загранпаспорта;
4. Справки о работе, учебе или лечении в больнице в зависимости от целей пребывания заявителя в Корее (для обладателей виз категории D-2, D-4, E-9, E-7 и G-1)
3. Копия обеих сторон ID-карты заявителя, выданной иммиграционной службой Кореи;
4. Подтверждение о регистрации на временном консульском учете Посольства (регистрация осуществляется на сайте https://consulate.mfa.uz/kus/vindex).
Видео материал для регистрации https://www.youtube.com/watch?v=7y5uJoRGXzg)
5. Документ об уплате государственной пошлины (в размере 170 долл. США).
Для лиц, не достигших 16 лет: (регистрация несовершеннолетних лиц на временном консульском учете не требуется)
1. анкета с фотографией 3,5х4,5 см (образец).
2. Копия свидетельства о рождении и ранее выданного паспорта.
3. Копии паспортов родителей или других законных представителей несовершеннолетнего лица, а также копии ID-карточек, выданных им Иммиграционной службой Кореи.
4. Нотариально заверенное согласие родителей, зарегистрированных по постоянному месту жительству на территории Узбекистана. Согласие родителей не требуется при наличии следующих документов:
- копия свидетельства о смерти если отец или мать ребенка являются умершими;
- копия решения суда о лишении отца или матери ребенка родительских прав;
- справка компетентных органов о том, что отец или мать признаны пропавшими без вести или умершими;
- копия свидетельства, подтверждающего, что ребенок находится на попечении отца или матери-одиночки;
5. Подтверждение о регистрации на временном консульском учете Посольства одного из родителей несовершеннолетнего (регистрация осуществляется на сайте https://consulate.mfa.uz/kus/vindex).
6. Документ об уплате государственной пошлины (в размере 20 долл. США).
***Примечание: информацию о состоянии анкеты о выдаче заявителю паспорта можно получить на сайте Государственного агентства персонализации https://dpm.uz/interactiveService/status. Для получения информации необходимо указать уникальный номер, состоящий из 32 букв и цифр, из анкеты заявителя, выданного в Посольстве.